Carlsson C25 super coupé: Opravdový luxus

Napsal admin dne 01. 02. 2010

Tuner Mercedesů Carlsson představí na letošním autosalonu v Ženevě superluxusní kupé Carlsson C25. Společnost tvrdí, že C25 je prvním autem, které firma sama vyrobila a které hodlá prodávat pod svou vlastní značkou. Aby byl zachován punc jedinečnosti a nejvyššího luxusu, bude letos vyrobeno jen 25 kusů tohoto klenotu na čtyřech kolech. Podle výkonného šéfa Markuse Schustera jsou již všechny vyprodány.

Srdce auta bude tvořit 6-ti litrový dieselový motor od Mercedesu o výkonu 753 koní (hp). Zrychlit z 0 na 100 km/h zvládne Carlsson C25 za pouhé 3,7 sekundy. Točivý moment o velikosti 1150 Nm tvoří ve spojení s 20-ti palcovými koly skutečné combo. Maximální rychlost se odhaduje na těžko uvěřitelných 352 km/hod.

Je to více než jen super sportovní auto v tomto světě, který je bezpečný jen na závodní dráze. Proto jsme chtěli vytvořit vysoce exkluzivní auto na jedné stráně, které lze použít i na běznou každodenní jízdu do kanceláře na druhé straně.” říká Schuster.

Carlsson C25 super coupé

Nyní k tomu nejdůležitějšímu – ceně. Asi je Vám jasné, že toto auto si mohou dovolit jen ti největší vataři. A máte pravdu. Carlsson C25 stojí – a teď se podržte – závrátných £370,000, což je v přepočtu 11 milionů korun + daň. Tohle skutečně není auto pro každého.

Tagy: , , ,

1 Komentář to “Carlsson C25 super coupé: Opravdový luxus”

 1. Miroslav Červinka

  Není co řešit!!!
  Je to prostě superluxusní auto za superluxusní
  cenu:-)))))))))))).
  Ovšem v tomto případě se nedostane ani na všechny ty,co ve ” vatě ” jsou:-(((((((((((.
  Tohle není tuctové auto,to je ” klenot “!!!!!!!!

Napiš Komentář