Víme první: Hyundai Intrado bude debutovat v Ženevě 2014!

Napsal admin dne 01. 03. 2014

Hyundai Intrado 2014Právě byly uvolněny první oficiální fotografie konceptu Hyundai Intrado. A přestože zatím nemáme žádné podrobnější informace, zůstaňte naladěni! :)

Huyndai Intrado bude odhalen na Ženevském autosalonu Geneva Motor Show 2014. Jedná se o ikonický koncept vozu, který potvrzuje pokračující závazek společnosti inovovat, vyvíjet a předvídat trendy budoucnosti.

Intrado je postaveno na super lehké konstrukci vyrobené ze směsi pokročilých materiálů, které jsou spojeny pomocí jisté revoluční techniky, která má potenciál změnit způsob, jakým budou auta v budoucnu konstruována. Vůz se může pochlubit také další generací motoru na vodíkové palivové články, který je zase o něco menší a lehčí, než motory sériové vyráběných Hyundai ix35 na palivové články.

Intrado bude prvním konceptem auta od Hyundaie, jehož design byl navržen v duchu Fluidic Sculpture 2.0 – nejnovější iteraci Hyundaiáckého designerského stylu. Intrado bylo zřejmě navrženo a vyvinuto inženýrskými a projekčními týmy v Německém Rüsselsheimu, kde se nachází Evropské výzkumné a vývojové centrum Hyundaie. K této myšlence nás vede zejména to, že kódové označení Hyundai Intrado je HED-9 (Hyundai Europe Design).

Možná se ptáte jak Hyundai přišel na název Intrado. Intrado je označení pro spodní část křídla letadla, která zajišťuje potřebný tah, který letadlo nadnáší a umožňuje mu létat. Stejně tak mnoho vyspělých technických aspektů Intrada má svůj původ a inspiraci v letadlech – využití pokročilých materiálů, odstranění zbytečné váhy, aerodynamický design a vysoce efektivní motory.

Koncept Hyundai Intrado je poháněn novou generací vodíkových motorů s palivovými vodíkovými články, který využívá baterii Li-ion 36 kWh. Podle Hyundaie doplnění tohoto paliva trvá jen pár minut a dojezd je až 600 km. Vůz emituje jenom vodu a slibuje odpovědnější a agilnější jízdní dynamiku, čehož by mělo být dosaženo nízkou hmotností a vysokou účinností motoru.

Více informací se dozvíme již za pár dnů na autosalonu Geneva Motor Show 2014.

Hyundai Intrado - inspirace v letadlechHyundai Intrado z profiluHyundai Intrado uvnitř

Tagy: , , , , , ,

Napiš Komentář