Jak na kvalitní zvuk ve vozech?

Napsal admin dne 01. 08. 2017

Máte automobil a patříte mezi milovníky dobrého zvuku, tedy dobré hudby? Pokud ano, podívejte se s námi na několik tipů, díky kterým zvládnete i ve vašem voze díky několika úpravám to, že poslech během jízdy bude zcela na jiné úrovni. A jak konkrétně na to, to vám poradíme.

Začněte kvalitním odhlučněním

Nejprve je třeba udělat vše proto, aby kvalitu hudby nic nenarušovalo. V tomto případě pomůže vhodné odhlučnění, které eliminuje prostupování zvuků do interiéru vašeho vozu. Dále nezapomínejte také na oblasti dveří. Zde je vaším cílem eliminovat případné vibrace a jejich vznik a také nepřirozené odrážení zvuku. Jakmile tohoto konkrétního dosáhnete, máte jistotu, že když bude hudba hrát, tak na poslech kvalitně, bez jakéhokoliv rušení. Pokud jste začátečník, můžete si nechat vůz odhlučnit od profesionálů. Pokud zkušenosti máte, materiály značky StP Vám s kvalitním odhlučnění pomůžou.

Bez kvalitních reproduktorů to nepůjde

Na co se musíte dále zaměřit, to jsou vaše reproduktory. Pokud ty ve vašem starším voze patří mezi původní a originální, je třeba říci, že se bez výměny neobejdete. A to především z důvodu, že už dávno nesplňují kvalitativní požadavky posluchače kvalitní hudby. Současné reproduktory je tedy nutné nahradit. Primárně potom ty přední, ale nejlepší bude, pokud vyměníte všechny. Na trhu dnes najdete opravdu bohatý výběr, s ohledem na konkrétního výrobce, jejich výkon, nebo požadované vlastnosti. Také nezapomínejte na základní rozdělení, na koaxiální a komponentní reproduktory. Liší se kvalitou zvuku, cenou, ale i možnostmi samotné montáže s ohledem na dostupný volný prostor. Pokud si nejste jisti výběrem, nechte si raději poradit od zkušeného odborníka, který Vám poradí jaké reproduktory zakoupit za požadované peníze.

Pořiďte si i nové autorádio

Na co dále nezapomínejte, to je i potřeba pořídit si nové autorádio. Třeba proto, že oproti stávajícímu nabídne lepší výkon – to v případě, kdy nepořizujete externí zesilovač. Stejně tak mohou moderní modely nabídnout i lepší zdůraznění basů, nebo dobré ekvalizéry, kterými přizpůsobíte vše vašim preferencím. Opomíjet byste neměli ani to, že moderní autorádio se na výsledné kvalitě hudby podepíše i jinak. Pokud má DAB tuner, je kvalita zachyceného signálu výrazně lepší, než u běžných FM tunerů. Opomíjet ale nesmíme třeba ani CD nebo DVD mechaniku, slot na paměťové karty, nebo i USB vstup. To vše je spojeno s možností, kdy si můžete vzít svou vlastní hudbu v perfektní kvalitě a vychutnat si ji i jinde, než jenom ve vašem domově. Jelikož formát hudby umí pozvednout hudbu na jinou úroveň např. klasický formát MP3 se nedá srovnávat s formátem FLAC, jelikož FLAC formát je několikanásobněji kvalitnější než je standardní MP3.

Napiš Komentář