Povinné ručení musí mít sjednaná všechna motorová vozidla

Napsal admin dne 06. 01. 2016

Jaké máte jako motoristé povinnosti? Je to samozřejmě několik hlavních a základních, které souvisí třeba s tím, že budete jezdit dle předpisů a dodržovat zákony. Není to však jediná povinnost. Řada z nich se týká také vašeho dopravního prostředku. Na ten je třeba sjednat odpovídající pojistku. To už však není nic složitého, jelikož kalkulačka povinného ručení je nástrojem, který nám umožní vše zvládnout z pohodlí domova. Lze si tak sjednat povinné ručení online, během několika málo minut. A kde? Na webu Porovnej24.cz. Ten je dobré si zapamatovat, pokud vás sjednání této konkrétní pojistky také v budoucnu čeká. A to ať už chcete velkou pojišťovnu typu Allianz, nebo jakoukoliv menší.

Ať už máte motocykl, nebo osobní automobil

Výše jsme zmínili, že se daná povinnost týká většiny motoristů. Podívejme se proto konkrétně, o koho se vlastně jedná. V první řadě je to každý, kdo má osobní automobil. Ano, povinné ručení auta je nezbytností pro každého, kdo má auto k osobním účelům. A to soukromým, nebo rodinným. Osobní vozy ale nejsou jedinou možností, jelikož stejně tak můžeme ceník povinného ručení studovat, pokud si koupíme motocykl jakékoliv kubatury. Zde potěší, že oproti autu můžeme výrazně ušetřit, jelikož na motorku lze sjednat nejlevnější povinné ručení, které na trhu vůbec je.

I pro užitkové, nebo nákladní automobily

Nyní se dostáváme do další kategorie, která je spojena většinou s živnostníky a podnikateli. Ano, i ti mohou využít srovnání povinného ručení a vybrat si ochranu, jakou potřebují. A to třeba na svá užitková vozidla, kam se samozřejmě nejčastěji řadí dodávky. Stejně tak ale může porovnání povinného ručení využít ten, kdo hledá pojistku pro svůj ryze nákladní automobil. Stále jsme ale nezmapovaly všechny možnosti současných dopravních prostředků a tak nezapomínejme na to, že pojišťovat se dnes musí také autobusy. I ty jsou motorovým dopravním prostředkem, který jezdí na veřejné komunikaci.

Napiš Komentář